Marriott-ketjuun kuuluva AC Gran Canaria -hotelli on erikoisen muotonsa vuoksi yksi Las Palmasin tunnetuimmista rakennuksista. Viihtyisä, liikemiestenkin suosima hotelli sijaitsee erinomaisella paikalla Santa Catalinan puiston kupeessa, ja Las Canterasin rannalle on lyhyt kävelymatka.
Uima-allas auringonottotiloineen sijaitsee 25. kerroksessa ja sieltä on upeat näkymät merelle ja kaupungin yli. Hotellissa on avarat yleiset tilat ja raikkaasti sisustetut huoneet. Aamiaisravintola näköaloineen on 23. kerroksessa, tarjolla on myös lounasta ja illallista à la carte -listalta.
Mikäli lomanviettoosi kuuluu tasokkaat palvelut rauhallisessa ympäristössä upeiden maisemien keskellä, on tyylikäs Vital Suites -hotelli oikea valinta! Pienehkö hotelli sijaitsee loistavalla paikalla Playa del Inglésin palvelujen äärellä, kuitenkin omassa rauhassaan. Alla siintää Maspalomasin laakso ja sitä reunustavat kuuluisat dyynit, Atlantin hehkuessa sinisenä taustalla. Playa del Inglésin suurimpaan kauppa- ja ravintolakeskittymään Yumboon on matkaa 850 m.
Tilavat juniorsviitit sijaitsevat U-muotoisessa rakennuksessa, joista kaikista on näköala keskellä sijaitsevalle kauniille allasalueelle. Allasalueella nautitaan auringosta kahden altaan äärellä. Toinen altaista on aikuisten käytössä, toisessa viihtyy vaikka koko perhe. Yksi altaista sekä lastenallas ovat lämmitettyjä viileimpinä talvikuukausina. Hotellivieraiden vapaassa käytössä on hotellin spa-keskus ja sen sisäallas, kaksi saunaa, kylmä kastautumisallas ja aromaterapiasuihkut. Spassa on myös hieronta- ja kauneushoitopalvelut, lisäksi tarjonnassa on esim. ohjattuja joogatunteja, fysioterapiaa tai ravinto-ohjausta. Hotellissa on myös kuntosali.
Hotellin ravintolat ovat omaa luokkaansa. Allasalueella sijaitsevassa El Cielo -ravintolassa nautitaan perinteisistä espanjalaisista sekä fuusiokeittiön antimista, toisinaan myös taidokkaiden show cooking -esitysten viihdyttäessä ruokailijoita. Hotellin toisen ravintolan, tyylikkään Umiayan Michelin-tähden ansainnut keittiömestari loihtii uskomattomia makuelämyksiä vaikutteinaan koko maailman keittiöt.
Keskustaan
keskustassa, Santa Catalina -puiston vieressä
Uimarannalle
Las Canterasin uimarannalle 300 m
Pääseekö lentokenttäbussilla hotellin eteen
kyllä
Onko hotellin lähellä ruokakauppaa (1 km:n säteellä)
on
Huoneiden sijainti
päärakennuksessa
Huoneiden lukumäärä hotellissa
226
Huoneiden keskimääräinen koko
kahden hengen huone n. 16 m2
Lisätietoa
Keskustaan
300 m Tirajana-pääkadulle
Uimarannalle
1,8 km uimarannalle, dyyneille 1,2 km
Bussipysäkille
350 m
Pääseekö lentokenttäbussilla hotellin eteen
kyllä
Onko hotellin lähellä ruokakauppaa (1 km:n säteellä)
on
Huoneiden sijainti
päärakennuksessa
Huoneiden lukumäärä hotellissa
68
Huoneiden keskimääräinen koko
n. 44 m²
Lisätietoa
Pyörätuolilla liikkuminen hotellissa onnistuu hyvin
Pyörätuolilla liikkuville asiakkaille parhaiten soveltuvat huoneet esteettömät huoneet
Pääseekö hissillä joka kerrokseen kyllä
Luiskat hotellissa allasalueella
Mikäli luiskaa ei ole, montako porrasta (ja missä)
Hissin oven leveys 79 cm
Hissin syvyys ja leveys 107 x 145 cm
Mihin yleisiin tiloihin ei pääse pyörätuolilla allasalueen vieressä olevalle pienelle puutarha-alueelle
Allasalueen esteettömyys allasalueelle pääsee luiskaa pitkin, altaaseen on luiska sekä portaat ja kaide
Liikkuminen hotellin ympäristössä Ympäristössä on tasaista, ja esim. pyörätuolilla on suhteellisen helppo liikkua.
Esteetön huone tilataan aina erikseen, joten otathan yhteyttä puhelimitse asiakaspalveluumme.
Huonetyyppi ja sijainti Kaksi esteetöntä juniorsviittiä on pohjakerroksessa, samalla tasolla kuin El Cielo -ravintola ja allasalue.
Huoneen saavutettavuus Huoneeseen kuljetaan hissillä, vastaanotto on kerrosta ylempänä.
Huoneen oven leveys 76 cm
Kylpyhuoneen oven leveys 75 cm
Parvekkeen oven leveys 134 cm
Amme, jossa suihku –
Pelkkä suihku kyllä
Kiinteä suihku –
Käsisuihku kyllä
Ammeen tai suihkualtaan reunan korkeus 1 cm
Aputankoja kylpyhuoneessa suihkussa ja wc-istuimen vieressä
Moottoroitu sänky –
Muita apuvälineitä tai erityistä huomioitavaa Lavuaari on normaalia korkeammalla, jotta pyörätuoli mahtuu sen alle. Suihkussa on tuoli.
Lisätietoa hotellin muista huonetyypeistä:
Huoneen oven leveys 76 cm
Kylpyhuoneen oven leveys 66 cm
Parvekkeen oven leveys 134 cm
Pyörätuolilla liikkuminen huoneessa onnistuu
Pyörätuolilla kylpyhuoneeseen kylpyhuoneessa wc-istuimelle pääsy hankalaa
Kynnys kylpyhuoneeseen ja korkeus –
Aputankoja kylpyhuoneessa kyllä
Ammeen reunan korkeus –
Suihkualtaan reunan korkeus 10 cm
Käsisuihku kyllä
Kiinteä suihku –
Varaa huoleton Aurinkomatka-paketti verkosta ilman palvelumaksua!