Barceló-hotelliketjuun kuuluva Occidental Santa Cruz Contemporáneo -hotelli on hyvällä paikalla Santa Cruzin kaupungin keskustassa, Rambla de Santan alueella, jossa kävelyetäisyydellä on ostoskatuja, ravintoloita ja useita kauniita puistoja.
Hotellissa on virvokkeita tarjoileva lounge-baari sekä kanarialaisia ja välimerellisiä makuja yhdisteleviä aterioita tarjoileva ravintola. Viidennen kerroksen terassilla oleva pieni uima-allas aurinkotuoleineen tarjoaa rentoutusta kaupunkielämän vastapainoksi.
Korkeatasoinen Adrián Hoteles Jardines De Nivaria sijaitsee loistopaikalla rannan tuntumassa, monipuolisten palveluiden läheisyydessä. Hotelli on tyylikäs vaihtoehto kaikenikäisten lomailuun, mutta on etenkin aikuisten suosiossa.
Kauniissa, hyvinhoidetussa puutarhassa on suihkulähteitä, vesiputouksia, paviljonkeja, uima-altaat sekä pore- ja lastenallas. Toisessa uima-altaassa on lämmitetty merivesi.
Jardines de Nivaria on tunnettu gastronomisesta tarjonnastaan. Hotellin à la carte -ravintolat kansainvälisiä ja välimerellisiä herkkuja.
Laadukas spa tarjoaa rentoutumista ja hemmottelua lomapäiviin. Liikunnan ystäville on mm. tenniskenttä ja hyvinvarustettu kuntosali saunoineen.
Keskustaan
keskustassa, Plaza de Candelaria -aukiolle on n. 400 m
Uimarannalle
Parque Maritimon merivesialtaille n. 2,5 km. Las Teresitasin rannalle n. 9 km.
Pääseekö lentokenttäbussilla hotellin eteen
kyllä
Onko hotellin lähellä ruokakauppaa (1 km:n säteellä)
on
Mahdolliset meluhaitat
Etenkin karnevaalien aikaan (tammi–helmikuussa) puistossa on paljon tapahtumia, joista voi kantautua ääniä. Osaan huoneista voi kantautua myös liikenteen ääniä.
Huoneiden sijainti
päärakennuksessa
Huoneiden lukumäärä hotellissa
150
Huoneiden keskimääräinen koko
Standard-huone n. 16 m², Superior-huone n. 20 m²
Lisätietoa
Keskustaan
300 m Costa Adejen keskustaan, 3 km Playa de las Américasiin
Uimarannalle
Rannalla
Pääseekö lentokenttäbussilla hotellin eteen
kyllä
Onko hotellin lähellä ruokakauppaa (1 km:n säteellä)
on
Huoneiden sijainti
sivurakennuksessa
Huoneiden lukumäärä hotellissa
271
Huoneiden keskimääräinen koko
kahden hengen huoneet 29–32 m², kahden hengen huoneet 29–32 m², juniorsviitti 35–40 m², sviitti 40–50 m², superior-sviitti 40–55 m², presidential-sviitti 60–80 m²
Lisätietoa
Pyörätuolilla liikkuminen hotellissa Hotellialue sopii pyörätuolilla liikkuville asiakkaille.
Pyörätuolilla liikkuville asiakkaille parhaiten soveltuvat huoneet esteettömät huoneet
Pääseekö hissillä joka kerrokseen Pääsee, vastaanotosta on hissi ravintolaan ja pohjakerrokseen, josta pääsee allasalueelle ja huonerakennuksiin.
Luiskat hotellissa sisääntultaessa, allasalueella
Mikäli luiskaa ei ole, montako porrasta 5 porrasta puutarhassa sijaitsevaan huvimajaan
Hissin oven leveys 90 cm
Hissin syvyys ja leveys 119 x 130 cm, hissien koot vaihtelevat
Mihin yleisiin tiloihin ei pääse pyörätuolilla kaikkialle pääsee, jos on portaita, on myös luiska tai hissi
Allasalueen esteettömyys altaaseen on allashissi, luiska ja kaiteet, portaat ja kaide, allastikkaat
Liikkuminen hotellin ympäristössä Rantaan mentäessä on jyrkähkö mäki. Jalkakäytävillä on korkeat reunukset.
Esteetön huone tilataan aina erikseen, joten otathan yhteyttä puhelimitse asiakaspalveluumme tilataksesi huoneen. Tarkista esteettömyystiedoista, soveltuuko hotelli ja hotellihuone juuri sinun tarpeisiisi.
Huonetyyppi ja sijainti 5 Comfort-huonetta, jotka sijaitsevat alimmassa kerroksessa, sivurakennuksessa, Huoneissa on terassi ja näkymä puutarhaan tai uima-altaalle.
Huoneen saavutettavuus Huoneeseen mentäessä käytetään hissiä.
Huoneen oven leveys 84 cm
Kylpyhuoneen oven leveys 80 cm
Terassin oven leveys 85 cm
Amme, jossa suihku –
Pelkkä suihku on
Kiinteä suihku –
Käsisuihku on
Suihkualtaan reunan korkeus ei reunaa
Aputankoja kylpyhuoneessa on wc-istuimen vieressä ja suihkunurkkauksessa
Muita apuvälineitä tai erityistä huomioitavaa Suihkunurkkauksessa on seinään kiinnitetty istuin
Rantakadulle ja päärakennuksessa sijaitsevaan vastaanottoon mentäessä tulee käyttää hissiä.
Lisätietoa hotellin muista huonetyypeistä:
Huoneen oven leveys 75 cm
Kylpyhuoneen oven leveys 71 cm
Parvekkeen/terassin oven leveys 85 cm
Pyörätuolilla liikkuminen huoneessa onnistuu
Pyörätuolilla kylpyhuoneeseen pääsee
Kynnys kylpyhuoneeseen ja korkeus ei ole
Aputankoja kylpyhuoneessa kädensija ammeessa
Ammeen reunan korkeus 38 cm
Käsisuihku on, ammeessa
Suihkunurkkaus on
Kiinteä suihku –
Varaa huoleton Aurinkomatka-paketti verkosta ilman palvelumaksua!