Be Live Adults Only Tenerife – kokemukset ja arvostelut
Asiakkaidemme kokonaisarvio hotellista Be Live Adults Only Tenerife
Muut arviot
Be Live Adults Only Tenerife – Asiakkaidemme kokemuksia
Asiallinen hotelli
HV63Hotellin huoneiden taso ei vastannut odotuksia. Huone pieni ja vähän kulunut. Allasalue pieni ja vähän nuhjaantunut .Hotellin aamiainen oli monipuolinen ja vastasi hotelliluokitusta.
Sukupuoli: Mies
Ikä: 56–65
Matkaseurue: Kumppani
Ikä: 56–65
Matkaseurue: Kumppani
7.11.2019
Aina hyvä loma
ArjatuEnsimmäinen kerta tässä hotellissa, mutta ei varmaan viimeinen. Hotelli kokonaisuudessaan hyvä. Ruoka erinomaista, valintaa paljon. Iltaohjelmassa voisi olla hieman enemmän vaihtelua. Huoneessa kaikki tarvittava ja siivous joka päivä. Yleiset tilat avarat. Kokemuksena tällainen aikuisten hotelli oli mukava.
Sukupuoli: Nainen
Ikä: Yli 65
Matkaseurue: Kumppani
Ikä: Yli 65
Matkaseurue: Kumppani
23.4.2019
asiallinen hotelli
MatkailijaHotelli rauhallinen, ei lapsia, aamupala erinomainen. Henkilökunta ystävällinen ja auttavainen.
Sukupuoli: Mies
Ikä: 45–55
Matkaseurue: Perhe
Ikä: 45–55
Matkaseurue: Perhe
18.4.2019
Hyvä loma viikko
MasaHotelli oli siisti,iltaisin oli ohjelmaa.
Ruoka mahtavaa,monipuolista joten ei ainakaan laihtumaan pääse :)
Henkilökunta ystävällistä ja siivoja oli aivan mahtava.
Siivoja kävi joka päivä sijasi vuoteet,vaihtoi pyyhkeet,otti pölyt ja vei roskat.
Aino suuri miinus oli sänky joka oli kova.
Oli vain runkopatja eikä sijauspatjaa päällä.
Joten paikat tulivat kipeiksi
Sukupuoli: Mies
Ikä: 56–65
Matkaseurue: Kumppani
Ikä: 56–65
Matkaseurue: Kumppani
17.4.2019
Ei hassumpi loma ollenkaan
Zenaattori- Hotellissa palvelu oli ystävällistä vaikka kiire oli välillä käsin kosketeltavaa.
- All-inclusivessa ruoka oli hyvää, mutta yksitoikkoista eli vaihtelulle olisi ollut tarvetta.
Sukupuoli: Mies
Ikä: 45–55
Matkaseurue: Kumppani
Ikä: 45–55
Matkaseurue: Kumppani
13.4.2019
Vaihtoehto vanhainkodille
SariHotelli oli kaikenkaikkiaan todella suuri pettymys. Huone oli vanhanaikainen ja kaipaa pikaista remonttia. Sängyt olivat kovat ja ilman peitteitä. Huoneen sohvassa ei tehnyt mieli istua. Huoneen parveke oli pieni ja epämiellyttävä. Ainakin meitä kohtaan henkilökunta oli ylimielistä ja tympeää. Hotellin muut asiakkaa oilvat saksalaisia vanhuksia. Tämä ei kuitenkaan tarkoittanut rauhaa. Altaalla soi kova musiikki ja vesi kuohui jumppaajien tahdissa. Rentoutuminen ei siis onnistunut tässä hotellissa. Jengi tupakoi heti ovien vieressä ja altaallakin tupakka haisi. Aamiainen oli hyvä, mutta muu ruoka on kehnoa ja päivästä toiseen samaa ja todella suolaista. Ei siis kannata maksaa edes puolihoidosta. Huoneen suihku oli huono ja vedenpaine jopa toisessa kerroksessa aivan onneton. Huoneen jääkaappi oli toimiva. Sauna oli käyttökelvoton eikä kuntosali ollut kunnossa. Autonvuokraus hotellin tiloissa olevasta vuokrauspisteestä toimi ja oli luotettava sekä edullinen. Bussimatka kentältä hotelliin oli todella pitkä.
Sukupuoli: Nainen
Ikä: 35–44
Matkaseurue: Kumppani
Ikä: 35–44
Matkaseurue: Kumppani
10.4.2019
Epäsiisti hotelli
TriCampParvekkeelta hienot näköalat merelle sekä Teidelle. Huoneet ja yleiset tilat kaipaavat remonttia. Huoneen oven sähkölukko reistaili. Huone oli likainen ja nuhruinen, sänky oli kova ja jouset tuntuivat selkään. Yleisten tilojen sohvat todella likaisia. Muutenkin epäsiisti yleisilme yleisissä tiloissa. Buffan ruoka oli pettymys, illasta toiseen samaa. Ystävällinen henkilökunta.
Sukupuoli: Mies
Ikä: 45–55
Matkaseurue: Kumppani
Ikä: 45–55
Matkaseurue: Kumppani
1.4.2019
Huoneet rapistuneet, muuten hyvä hotelli
LimppuHotelli on hieman sivussa pääkaduilta/ rantakadulta. Matka keskusaukiolle ei kuitenkaan kovin pitkä, mutta huonojalkaiselle ehkä suosittelisin hotellia keskeisemmällä sijainnilla. Hotellin yleisilme siisti, allasalue mukava ja riittävästi aurinkotuoleja. Allasalueella oli myös kaksi kilpikonnaa, piristi ainakin meidän reissua. Allasbaarissa todella huono valikoima syötävää, jos et ollut valinnut all inclusivea. Aamiainen erittäin monipuolinen ja maukas. Hotellin henkilökunta oli todella ystävällistä ja puhui hyvää englantia. Yleiset tilat siistit, ehkä kaipaisi vähän päivitystä tähänpäivään. Huoneet (ainakin meidän huone) aika rapistunut. Pinnat huonossa kunnossa, lattia saanut kosteutta ja joistain kohdin niin pehmeä että sai pelätä meneekö jalka lattiasta läpi. Miinusta huoneesta puuttuvasta peilistä ja roskakorista, ne löytyi toki vessasta mutta huoneeseen olisi kaivannut kokovartalopeiliä sekä roskakoria. Huoneiden sängyt olivat todella kovat, mutta olivat silti ihan hyvät nukkua. Suihku oli huono, vedenpaine ainakin 7. kerroksessa lähes olematon.
Sukupuoli: Nainen
Ikä: 25–34
Matkaseurue: Kumppani
Ikä: 25–34
Matkaseurue: Kumppani
1.4.2019
Kaikki toimii
penaRuoka 100% hyvää ja valikoima 10+
perus vähän kulunut hotelli, mutta silti annan 9 arvosanaksi
Sukupuoli: Mies
Ikä: 56–65
Matkaseurue: Matkustin yksin
Ikä: 56–65
Matkaseurue: Matkustin yksin
31.3.2019
Sopiva kohde aikuisille ja patikoijille
HanpoHyvä kohde, mutta ilmojen suhteen pitää varautua, että ei aina aurinkoa saa. Patikointi ja saaren muihin kohteisiin tutustuville hyvä tukikohta. Paljon suomalaista hieman vanhempaa asiakaskuntaa, mutta myös paikallista espanjalaista asikaskuntaa. Turvallisempi kohde kuin muut saaret. Pitää varautua liikkumaan paljon kävellen. Hyvät bussiyhteydet muualle.
Sukupuoli: Mies
Ikä: Yli 65
Matkaseurue: Kumppani
Ikä: Yli 65
Matkaseurue: Kumppani
27.3.2019