- 1 km
- 1 km
-
Asiakasarvio
3,4
/ 5
-
Hotelli
- Playa Taurito, Gran Canaria, Kanariansaaret
All inclusive -hotelli merinäköalalla
All inclusive -hotelli Mogan Princess & Beach Club on ylös Tauriton rinteeseen terassimaisesti rakennettu hotelli, jolta avautuu upea näkymä merelle.
Auringosta ja kauniista maisemista nautitaan kahdella allasalueella, joista toisen yhteydessä on lastenallas ja allasbaari. Suurempi altaista on lämmitetty talviaikaan.
Hotellilla on useita kertoja päivässä maksuton bussikuljetus alas Tauriton liikenneympyrään, josta on lyhyt kävelymatka Beach Clubille. Rannalla olevan hotellin Beach Club Princess -baarin paikalliset juomat kuuluvat all inclusive -palveluun.
Huoneet ja yleiset tilat ovat tilavia ja valoisia. Hotellin tiloissa on minimarketti. Hotellissa on paljon ohjelmaa joka päivälle, illan kruunaa jokailtainen show.
Koska hotelli sijaitsee rinteessä, on ympäristössä paljon portaita ja korkeuseroja.