Furama Silomissa asut keskeisellä alueella vilkkaalla Silom-kadulla. Hotellin lähettyvillä on monia nähtävyyksiä, kuten Bangkokin korkeimmalla sijaitseva näköalatasanne Mahanakon Skywalk ja värikäs hindutemppeli sekä runsaasti ravintoloita, kauppoja ja muita palveluja. Kaupungin muihin osiin liikkuminen sujuu helposti Sky Train -ilmajunalla läheiseltä Chong Nonsin asemalta.
Kattoterassilla, 20. kerroksessa voi virkistäytyä uima-altaassa ja nauttia samalla näkymistä Bangkokin ylle. Altaan äärellä on muutamia aurinkopetejä. Baarissa on juomatarjoilua myös iltaisin, jolloin terassilla voi ihastella upeaa auringonlaskua ja iltavalaistua suurkaupunkia.
Buffetaamiainen tarjotaan 2. kerroksessa sijaitsevassa ravintolassa. Kahvia ja juomia voi ostaa Mini Rama -kahvipisteestä pääoven läheisyydessä. Hotellivieraiden käytössä on myös kuntosali.
Kodikkaan Bandara on Sean edustalla avautuu pitkä ja rauhallinen hiekkaranta. Hotellin vehreässä puutarhassa on lomalaisten käytössä kaksi uima-allasta aurinkotuoleineen. Ravintola sijaitsee rannan tuntumassa, ja siellä voit nauttia thaimaalaisen ja kansainvälisen keittiön ruokia.
Useista rakennuksista koostuvan hotellin huoneet ovat pienissä paritaloissa ja viisikerroksisessa rakennuksessa.
Bandara on Sean läheisyydessä on muutamia ravintoloita. Läheisissä Ban Phen ja Laem Mae Phimin kylissä on ravintoloita, pikku kauppoja ja minimarketteja. Laem Mae Phimin rantaravintolat ovat tunnettuja merenantimistaan. Kyliin pääsee lavataksilla hotellin edustalta n. klo 18 asti. Hotellin edustalla olevalla rannalla ei ole juurikaan palveluita. Hotellissa on portaita.
Keskustaan
keskustassa
Bussipysäkille
Chong Nonsin ilmajuna-asemalle n. 850 m
Pääseekö lentokenttäbussilla hotellin eteen
kyllä
Onko hotellin lähellä ruokakauppaa (1 km:n säteellä)
on
Huoneiden sijainti
päärakennuksessa
Huoneiden lukumäärä hotellissa
258
Huoneiden keskimääräinen koko
Deluxe-huone n. 40 m²
Lisätietoa
Keskustaan
Ban Phen kylään n. 13 km, Rayongiin n. 36 km.
Uimarannalle
rannalla
Pääseekö lentokenttäbussilla hotellin eteen
ei
Kävelyetäisyys bussilta hotellille
alle 100 m
Matkalaukkukuljetus hotellille
ei
Onko hotellin lähellä ruokakauppaa (1 km:n säteellä)
ei
Huoneiden sijainti
bungaloweissa, sivurakennuksessa
Huoneiden lukumäärä hotellissa
72
Huoneiden keskimääräinen koko
Baansiri Cottage -huone 20 m², deluxe-huone n. 40 m²
Lisätietoa
Varaa huoleton Aurinkomatka-paketti verkosta ilman palvelumaksua!