HG Lomo Blanco – kokemukset ja arvostelut
Asiakkaidemme kokonaisarvio hotellista HG Lomo Blanco
Muut arviot
HG Lomo Blanco – Asiakkaidemme kokemuksia
Hyvä hotelli
LinneaHotelli ylitti odotukset ehdottomasti, ja oli mielestäni selkeästi kahta tähteään parempi. Huoneet on hyvällä maulla remontoitu, ja allas-/piha -alue viihtyisä istutuksineen. Tunnelma on rento ja kodikas. Henkilökunta ystävällistä. Hotellin sijainti on aivan loistava, vain muutaman minuutin kävelymatkan päässä sekä rantakadulta että Biosfera ostoskeskuksesta. Altaat on lämmitetty, mikä ei todellakaan ole itsestäänselvyys joka paikassa, mutta tärkeä asia ainakin meille lapsen kanssa matkustaessa. Pienemmille lapsille löytyy lastenaltaan lisäksi myös pieni leikkipuisto. Emme ruokailleet hotellissa, joten sitä puolta en voi arvostella.
Sukupuoli: Nainen
Ikä: 45–55
Matkaseurue: Perhe
Ikä: 45–55
Matkaseurue: Perhe
23.11.2021
Hotelli
timokKaikki toimi.
Sukupuoli: Mies
Ikä: 56–65
Matkaseurue: Kumppani
Ikä: 56–65
Matkaseurue: Kumppani
17.11.2021
Loistava sijainti
LottaPerustason hotelli, hyvällä paikalla. Ystävällinen ilmapiiri.
Sukupuoli: Nainen
Ikä: 45–55
Matkaseurue: Perhe
Ikä: 45–55
Matkaseurue: Perhe
16.11.2021
Ihana paikka!
Jaana ja JukkaYstävällinen henkilökunta, siistiä sekä sisällä että ulkona. Keittiössä ihan tarpeeksi välineitä aamiaisen ja lounaan valmistamiseen, illalla käytiin ulkona syömässä. Pyyhkeet vaihdetaan usein. Lämmintä vettä riittää kunnon suihkuun ja WC vetää. Rauhallinen sijainti, tietysti vähän riippuu vieraista, että miten aikaisessa vaiheessa illalla tulee hiljaista. Täällä ollaan oltu jo useamman kerran ja suunnitelmassa on mennä uudelleen!
Sukupuoli: Nainen
Ikä: 56–65
Matkaseurue: Kumppani
Ikä: 56–65
Matkaseurue: Kumppani
9.11.2021
Toimiva kokonaisuus
JennaKeittiössä oli kaikki tarvittava, huone tilava. Huoneita uusittiin ja remonttia tehtiin koko ajan. Siisteys oli siivoajasta kiinni, toiset olivat huolellisia ja toiset vain vetivät luutun kämpän halki. Lapsiperheille suosittelen pyytämään hotellista huonetta terassilla. Sijainti oli hyvä, rauhallinen mutta lähellä kaikkea. Rannalle oikotie löytyi ja matka siis lyhyt.
Sukupuoli: Nainen
Ikä: 25–34
Matkaseurue: Perhe
Ikä: 25–34
Matkaseurue: Perhe
9.11.2021
Ihan ok hotelli
M ja KSiistijät, allas baarin henkilökunta todella ystävällisiä
Jotain mättää kuitenkin... kun ei pienet toivomukset valojen ja ovien korjauksista saada kuntoon.
Sukupuoli: Nainen
Ikä: Yli 65
Matkaseurue: Kumppani
Ikä: Yli 65
Matkaseurue: Kumppani
9.11.2021
HG Lomo Blanco
RantalomalainenHotellin henkilökunta oli ystävällistä ja avuliasta. Vastaanotto toimi ja kaikki pyynnöt täytettiin nopeasti. Lomahuoneistossa ei ollut kahvinkeitintä, mutta se toimitettiin tunnin sisään, kun sitä pyydettiin. Hotellin kaksi tähteä johtuu siitä, että osassa huoneistoja kalusteissa on toivomisen varaa, mutta sohvat ja pöydät ovat kyllä vankkaa espanjalaista laatua. Siivous olisi tehty viitenä päivänä, mutta emme halunneet sitä lähtöä edeltävän päivänä. Hotellilla järjestettiin grilli-ilta ja paellaakin valmistettiin. Joinakin päivinä oli illalla esiintyjiä. Jos on matkalla rennolla lomafiiliksellä, pärjää kyllä.
Sukupuoli: Nainen
Ikä: 56–65
Matkaseurue: Kumppani
Ikä: 56–65
Matkaseurue: Kumppani
15.3.2020
lämmintä riitti
kylmästä lämpimäänsijainti oli hyvä ja rauhallinen
Sukupuoli: Mies
Ikä: 45–55
Matkaseurue: Kumppani
Ikä: 45–55
Matkaseurue: Kumppani
11.3.2020
Perushotelli hyvällä paikalla
KirsiMukava, siisti, meidän tarpeisiin sopiva hotellli
Sukupuoli: Nainen
Ikä: 45–55
Matkaseurue: Perhe
Ikä: 45–55
Matkaseurue: Perhe
9.3.2020
Hyvin meni
MatkalainenParin tähden hyvä, mutta hieman nuhjuinen hotelli. Kaikki sinällään toimi; sängyt, minikeittiö - lisäksi meillä oli B-blokin kolmas kerros hyviilä merinäkymillä ja jopa lämmintäkin (iltaisin/öisin oli pohjoistuulen yms. vuoksi suorastaan kylmä). Sijainti hyvä useamman ruokakaupan läheisyydessä (eli jos minikeittiöruokailu kiinnostaa...). Altaat olivat vähän kehnoja suoranaiseen uintiin (varsinkin, jos väkeä paikalla...),lisäksi jostain syystä tuolien kääntelyyn suhtauduttiin nihkeästi... Aamiainen oli aika niukka, joten ei ihme, että väkeä kävi mieluummin aamuisin kaupoilla... (toki syöneeksi tuli) - itse ruokailuja ei kokeiltu (paella-kiintiö tuli täyteen retkilounailla), tutustuttiin mieluummin muihin ravintoloihin rannan tienoilla minikeittiön ohella. Vieläkö löydettiin kartoissa näkymätön suora kävelyreitti rantakadulle, niin mikäs siinä. Noilla eväillä suosittelen ja tulisin uudestaankin.
Sukupuoli: Mies
Ikä: 56–65
Matkaseurue: Kumppani
Ikä: 56–65
Matkaseurue: Kumppani
7.3.2020