Kanariansaarten parhaisiin ja viihtyisimpiin hotelleihin lukeutuva Botanico on ihastuttavan rauhallisella paikalla Puerto de la Cruzin yläkaupungissa. Tyylikäs hyvän palvelun hotelli sopii ylellisestä lomasta nauttiville. Kauniissa ja vehreässä puutarhassa on lämmitetty uima-allas ja lastenallas. Juomia, välipalaa tai lounasta voit nauttia allasalueen läheisyydessä sijaitsevassa ravintolassa.
Botanicon tasokkaassa thaityylisessä spassa mm. japanilainen sauna, uima- ja porealtaat sisällä ja ulkona, kuntosali, sekä inhalaatio- ja aromaterapiahuone ovat hotellivieraille maksuttomia. The Oriental Spa Gardenin palvelut, uima-altaat ja hemmottelevat hoidot ovat vain yli 16-vuotiaille hotellivieraille.
Hotellissa on monipuolisia harrastuksia ja palveluita sekä useita tasokkaita ravintoloita. La Parillallassa maistuvat espanjalaiset maut, hotellin muut ravintolat tarjoilevat aasialaisia ja italialaisia herkkuja. Iltaisin baarissa soitetaan elävää musiikkia.
Puerto de la Cruzin keskustaan pääset arkisin hotellin maksuttomilla kuljetuksilla.
Palm Beach sijaitsee vilkkaalla alueella Playa de las Americasissa, kivenheiton päässä aallonmurtajan suojaamalta suositulta Troyan laavahiekkarannalta. Lähiympäristössä on myös runsaasti ravintoloita ja illanviettopaikkoja sekä lukuisia ostosmahdollisuuksia. Huoneistohotellissa on kaikki tarvittava perustason majoitusta sekä keskeistä sijaintia etsivälle lomailijalle.
Palm Beachin allasalueella on mukava viettää rentoa päivää ja hotellin vapaa-ajanohjaajat pitävät huolen siitä, että lomapäiviin riittää vaihtelevaa ohjelmaa. Allasbaari tarjoilee virkistäviä juomia ja hotellin omassa ravintolassa voi nauttia aamiaista ja illallista noutopöydästä.
Keittonurkkauksella varustetuissa tilavissa huoneistoissa on vaihtoehtoja yksiöistä aina kahden makuuhuoneen huoneistoihin.
Keskustaan
n. 2 km, Charcon aukio
Uimarannalle
n. 1,5 km, merivesialtaille
Pääseekö lentokenttäbussilla hotellin eteen
kyllä
Onko hotellin lähellä ruokakauppaa (1 km:n säteellä)
on
Huoneiden sijainti
päärakennuksessa
Huoneiden lukumäärä hotellissa
252
Huoneiden keskimääräinen koko
deluxe-huone n. 35 m², Ambassador-juniorsviitti 50–70 m²
Lisätietoa
Keskustaan
1 km
Uimarannalle
n. 50 m Troyan rannalle
Bussipysäkille
n. 500 m
Pääseekö lentokenttäbussilla hotellin eteen
kyllä
Onko hotellin lähellä ruokakauppaa (1 km:n säteellä)
on
hotellin yhteydessä on minimarketti
Mahdolliset meluhaitat
Läheisen kadun baareissa on äänekästä iltaelämää.
Huoneiden sijainti
päärakennuksessa
Huoneiden keskimääräinen koko
yksiö n. 40 m², Standard-kaksio n. 53 m², kahden makuuhuoneen huoneisto n. 63 m²
Lisätietoa
Varaa huoleton Aurinkomatka-paketti verkosta ilman palvelumaksua!