Nektar Beach, Kato Stalos – kokemukset ja arvostelut
sivurakennus
sivurakennuksen allasalue ja rantaravintola
sivurakennuksen rantaravintola
Yksiö
Yksiö
Yksiö, merinäköala
Kaksio
Kaksio
Kaksio, merinäköala
Kaksio, merinäköala
Huoneisto, kaksi makuuhuonetta
Huoneisto, kaksi makuuhuonetta
yksiö sivurakennuksessa
yksiö sivurakennuksessa
tilavampi kaksio sivurakennuksessa
tilavampi kaksio sivurakennuksessa
sivurakennuksen kaksioiden ja kahden makuuhuoneen huoneistojen makuuhuone
Asiakkaidemme kokonaisarvio hotellista Nektar Beach, Kato Stalos
Muut arviot
Nektar Beach, Kato Stalos – Asiakkaidemme kokemuksia
Hyvä palvelu
sirkka mIsänäväki tosi ystävällisiä. Sekä Rantaravintolassa hyvä palvelu
Sukupuoli: Nainen
Ikä: Yli 65
Matkaseurue: Kumppani
Ikä: Yli 65
Matkaseurue: Kumppani
6.8.2018
Ihana loma Kreetalla
KaarinaHotelli Nektar Beach on mukavan rauhallinen pieni hotelli aivan rannalla. Aamiainen riittävä, siivous hyvä.Aurinkotuolit altaalla heti aamusta varattuja, mutta meitä asia ei häirinnyt koska viihdymme paremmin rannalla. Kaikin puolin hyvä ja miellyttävä hotelli.
Sukupuoli: Nainen
Ikä: 45–55
Matkaseurue: Perhe
Ikä: 45–55
Matkaseurue: Perhe
5.8.2018
Ei hienouksia
KristinaHyvä hotelli ihmiselle joka ei vaadi kuin hyvän sängyn :)
Sukupuoli: Nainen
Ikä: 35–44
Matkaseurue: Kumppani
Ikä: 35–44
Matkaseurue: Kumppani
27.7.2018
Pieni ja siisti hotelli
PariskuntaPidimme kovasti hotellista. Kaikki toimi loistavasti. Siivoojat käyvät 6 kertaa viikossa ja huone on puhdas. Allasalue on riittävä, mutta aurinkotuoleja on liian vähän. Onneksi ranta on heti altaan jälkeen ja sieltä voi ostaa tuoliparin. Olisi mukava, jos asiakkaille tuolit olisivat ilmaisia. Henkilökunta on mukavaa ja asiallista. Ruoka on myös ihan hyvää. Smoothiet ym. kesäjuomat ovat kalliimpia kuin rannoilla muualla. Ruoan hinta vastaa paikallista tasoa. Erityismaininta täytyy antaa talon isoäidille. Aivan ihana rouva ! Pariskuntana matkustaville suuri lasten määrä ei ehkä ollut ihan ihanteellista. Melu altaalla nousi ajoittain aika tavalla. Ehkä seuraavalla kerralla vain aikuisille tarkoitettuun hotelliin :-)
Sukupuoli: Mies
Ikä: 56–65
Matkaseurue: Kumppani
Ikä: 56–65
Matkaseurue: Kumppani
25.7.2018
Ystävällinen palvelu
Rouva 60Kiva pieni hotelli, jossa palvelu oikein hyvää. Monipuolinen ruokalista, joka toimi hyvin päivän rantaelämän aikana.
Sukupuoli: Nainen
Ikä: 56–65
Matkaseurue: Kumppani
Ikä: 56–65
Matkaseurue: Kumppani
22.7.2018
Siisti kämppä
Masa KiloSiisti huoneistohotelli. Kaikki paitsi Wi-Fi toimi hyvin.
Sukupuoli: Mies
Ikä: 56–65
Matkaseurue: Kumppani
Ikä: 56–65
Matkaseurue: Kumppani
20.7.2018
Rentouttava Loma
GiitsuHotellihuoneet jees, puhtaus, siisteys jees, hlökunta mahtavaa, koko hotelli altaineen rantoineen 10
Sukupuoli: Nainen
Ikä: 45–55
Matkaseurue: Perhe
Ikä: 45–55
Matkaseurue: Perhe
20.7.2018
Ihanan pieni hotelli
piksuHotelli oli loistavalla paikalla, paikallisliikenteen pysäkit oli ihan hotellin edessä, kuitenkaan liikenteen äänet ei ainakaan sisäpihalle kantautuneet. Uima-allas oli sopivan kokoinen ja rantaan pääsy suoraan allasbaarin läpi oli suurta plussaa. Lasten kanssa reissatessa aivan nappi valinta. Aamiainen oli aika yksitoikkoinen kun sitä koko viikon söi.
Sukupuoli: Nainen
Ikä: 25–34
Matkaseurue: Perhe
Ikä: 25–34
Matkaseurue: Perhe
18.7.2018
Ei mitään moitittavaa
annepaavEi tämä vaadi sen enemmän kehuja kuin sanon että erittäin kannattava valinta hotelliksesi. Merinäköala erinomainen ym
Sukupuoli: Nainen
Ikä: Yli 65
Matkaseurue: Kaveriporukka
Ikä: Yli 65
Matkaseurue: Kaveriporukka
16.7.2018
Paketti kasassa
L ja MHotelli oli erittäin kiva ja henkilökunta avuliasta ja ystävällistä. Ruoka hotellilla oli loistavaa. Hotellin ravintola oli yksi parhaista missä reissun aikana kävimme ja kuten aina ulkomaan matkoilla kävimme reissun aikana paljon ravintoloissa syömässä. Kreetan ravintolat ja ruoka yleisestikin oli erinomaista. Hotelllin ovelta oli muutaman kymmenen metrin matka välimereen uimaan ja aamuisin sekä iltaisin ranta oli erittäin rauhallinen, eikä päiviskään häiritsevän ruuhkainen. Allas alue oli myös viihtyisä. Maisema välimerelle parvekkeelta oli myös upea (kannattaa ehdottomasti pyytää huone näköalalla merelle, äkkiseltään sanoisin että kuusi huoneistoa kunnon merinäköalalla, tosin pienehkö hotelli muutenkin kyseessä, ettei niitä huoneistoja ylipäätänsäkään kovin paljon enempää ole). Ainoa miinus on liian suomalaispainoitteinen , ilmapiiri, kovinkaan autenttista ulkomailla olemisen tuntua hotellilla on vaikea saada sillä hotelli oli täynnä suomalaisia (ei mitään suomalaisia vastaan mutta olihan se hieman huvittavaa että sattumalta törmäsi allas alueella useampaankin tuttuun kotipuolesta), esim. tekstit allasalueella pelkästään suomeksi ja respassa vastassa miehenkokoinen suomenkartta ja suomen liput sekä Finnairin pienoismallit yms. Ehkä vinkkinä hotelillle voisi sanoa, että panostaisi enemmänkin kreikkalaisen ilmapiirin luomiseen kuin suomalaisen ilmapiirin luomiseen. Pieni miinus myös se että ilmastoinnista oli erikseen maksettava ja Ilman ilmastointia huone olisi käynyt kosteaksi ja tukalaksi. Hotelille antaisinkin viestiksi että sisällyttäisi ilmastoinnin suoraan hintaan mahdollisten homevaurioiden tms. estämiseksi. Myös vessa haisi aika ajoin erikoiselle (hajua viemäristä tms.) Pyrimme kastelemaan mahdollisesti kuivuneita vesilukkoja yms. mutta ilmeisesti kyseessä oli jokin hetkellinen varmastikkin korjattavissa oleva ongelma viemärissä, joka vaivasi ainoastaan reisumme viimeisinä päivinä, ja mainitsimme asiasta vasta lähtöpäivänämme. Kaiken kaikkiaan Nektar Beach tarjosi erinomaisen ja reuntouttavan lomahotellin, kiitoksia!
Sukupuoli: Mies
Ikä: 25–34
Matkaseurue: Kumppani
Ikä: 25–34
Matkaseurue: Kumppani
13.7.2018