Albatros, Maleme – kokemukset ja arvostelut
Asiakkaidemme kokonaisarvio hotellista Albatros, Maleme
Muut arviot
Albatros, Maleme – Asiakkaidemme kokemuksia
mahtava loma
mahtava loma
Sukupuoli: Nainen
Ikä: 56–65
Matkaseurue: Perhe
Ikä: 56–65
Matkaseurue: Perhe
9.9.2017
Ihana viikko Albatrossissa
Tiina JHotellin huoneet vaatimattomat, mutta riittävät: käytämme huonetta lähinnä nukkumiseen ja vaatteiden vaihtoon. Parveke tilava nautiskella vaikkapa murukahvit allas- tai rantapäivän päätteeksi. Altaalla suurena plussana se, että aurinkotuoleja ei kukaan käynyt varaamassa etukäteen. Muutenkin allas hyvän kokoinen ja vesi ainakin syyskuun alussa sopivan lämmintä.
Sukupuoli: Nainen
Ikä: 45–55
Matkaseurue: Perhe
Ikä: 45–55
Matkaseurue: Perhe
8.9.2017
rentouttava loma
SeijakaarinaErittäin siisti, ystävällinen henkilökunta,palvelualtis,neuvoja nähtävyyksiin ja liikkumiseen taxilla,bussilla eri puolille saarta, oli erittäin helppoa,täältä sai ostaa liput eri retkille
Sukupuoli: Nainen
Ikä: Yli 65
Matkaseurue: Kaveriporukka
Ikä: Yli 65
Matkaseurue: Kaveriporukka
8.9.2017
Peruslomam
EskoHotelli, hotellialue siisti mutta vaatimaton. Aamupalat todella vaatimattomat.
Sukupuoli: Mies
Ikä: Yli 65
Matkaseurue: Kumppani
Ikä: Yli 65
Matkaseurue: Kumppani
31.8.2017
Tosi mukava
HexaMahtava henkilökunta / perhe kolmessa polvessa töissä. Aamiainen niukahko mutta meille riittävä. Ruoka tosi hyvää.
Sukupuoli: Mies
Ikä: 56–65
Matkaseurue: Kumppani
Ikä: 56–65
Matkaseurue: Kumppani
27.8.2017
maleme
owerhyvä palveleva henkilökunta, ja kaikki muukin palvelu pelasi minulle hyvin, sekä ruoka että muut yleiset tilat toimivia.
Sukupuoli: Mies
Ikä: 56–65
Matkaseurue: Matkustin yksin
Ikä: 56–65
Matkaseurue: Matkustin yksin
18.8.2017
Hyvä ruoka
Ansuruoka oli erinomaisen maukasta ja hyvää ja sitä oli riittävästi. Hotellin äänieristys erittäin heikko.myös pienenä miinuksena jouduimme odottamaan huonetta yli neljä tuntia. Erittäin ystävällinen henkilökunta ja kaupat lähellä.
Sukupuoli: Nainen
Ikä: 56–65
Matkaseurue: Kumppani
Ikä: 56–65
Matkaseurue: Kumppani
18.8.2017
Mukava loma
ManeLoma meni mukavasti. Hotellihuone pienehkö ja vaatimaton 4 hengelle. Huono ääneneristys, meteli kadulta ja käytävältä välillä yöllä häiritsi. Lapset viihtyi hyvin altaalla. Myös Haniassa ja minijuna ajelulla oli mukava käydä. Agia Marinassa hieno ranta uimiseen.
Sukupuoli: Mies
Ikä: 35–44
Matkaseurue: Perhe
Ikä: 35–44
Matkaseurue: Perhe
19.7.2017
Hyvä hotelli rauhallisella paikalla
HannaEHotellissa palvelu oli ystävällistä ja lämminhenkistä. Huone oli hyvä ja siisti, kaikki perusasiat löytyivät. Parveke oli kiva. Allasalue oli myös viihtyisä. Aamiaiseen olimme hiukan pettyneitä, sillä viikon aikana vaihtelua ei juurikaan ollut vaan ruoka oli päivästä toiseen samanlaista. Harmi, sillä muuten olimme oikein tyytyväisiä hotelliin. Oli kiva, että aamiaista oli mahdollista syödä ulkona. Hotelli sijaitsee hieman syrjempänä ja hiljaisemmalla seudulla, joten siellä oli rauhallista. Hotellilta oli hyvät kulkuyhteydet, kun kaikki bussit kulkivat hotellin vierestä. Toivomme, että huoneiden siivouksessa kiinnitettäisiin huomiota enemmän myös lattian siistimiseen, kun huoneeseen kulkeutuu hiekkaa ym. Muuten olimme siisteyteen tyytyväisiä.
Sukupuoli: Nainen
Ikä: 25–34
Matkaseurue: Kumppani
Ikä: 25–34
Matkaseurue: Kumppani
19.7.2017
Mahtava henkilökunta, ahdas ja vaatimaton huone
HeinäHotelli on rauhallinen ja tunnelma on mahtava. Henkilökunta on tehokas, nopea ja erinomaisen avulias ja ystävällinen. Altaassa on tlaa polskutella, aina löytyy vapaa aurinkotuoli ja lastenallas on toimivan kokoinen. Hotellin ravintolan ruoka on edullista ja hintaansa nähden hyvää, juomat halpoja.
Mutta: Leikkipaikalla ei ole mitään varjoa. Aurinkovarjot altaalla ovat pieniä (muuallakin sama juttu kyllä) ja niitä on liian vähän. Aamiainen on suppea ja joka aamu on samat vesimelonit - varsinkin lasten kanssa aamiainen muodostui haasteeksi. Huone oli erittäin ahdas, ja neljän hengen majoitus oli ratkaistu retkeilymajatyyliin: yhdelle seinälle oli ahdettu neljä sänkyä rinta rinnan. Huoneessa ei ollut juuri lainkaan säilytystilaa. Pieni huone + huonot säilytystilat -> ahtaus oli jo hermostuttavaa. Kahdelle (aikuiselle) huone toimisi kyllä.
Hotelli oli siisti ja puhdas mutta vaatimaton. Pyyhkeet ja lakanat vaihdettiin kerran viikossa, eikä allaspyyhkeitä ole hotellin puolesta eli omat pyyhkeet pitää olla reissussa mukana - tosin naapurikaupasta pyyhkeitä voi ostaa.
Kauppa, apteekki ja autonvuokraamo ovat ihan hotellin vieressä. Rantaan on paahteinen kävelymatka.
Suosittelen hotellia lämpimästi etenkin tunnelman ja ilmapiirin takia. Allas myös on hyvä. Minulle loman teki täällä myös se, ettei missään ollut tungosta eikä melua eikä ruokia tarvinnut jonottaa eikä odottaa. Luksusta tai resorttia etsivälle hotelli ei sovi.
Sukupuoli: Nainen
Ikä: 45–55
Matkaseurue: Perhe
Ikä: 45–55
Matkaseurue: Perhe
13.7.2017