- 3,5 km
- 100 m
-
Asiakasarvio
4,0
/ 5
-
-
Hotelli
- Dubrovnik, Kroatia
Perinteikäs hotelli keskeisellä sijainnilla
Grand Hotel Park sijaitsee Lapadinniemellä palveluiden ympäröimänä. Kaunis Sunset Beachin uimaranta on lyhyen kävelymatkan päässä. Hotellin pihalla on kaksi uima-allasta (allasalue avataan käyttöön toukokuun aikana, säiden salliessa), ja hotellissa maksuton kuntosali, kolme erilaista saunaa sekä lämmitetty sisäuima-allas. Viihtyisä ravintola tarjoilee maukkaita aterioita, ja aula- ja allasbaareista voi juomien lisäksi ostaa kevyttä lounasta. Lähistöllä on myös tennisklubi.
Osa hotellin huoneista on päärakennuksessa, osa pienemmässä Villa Park -rakennuksessa.
Huom. Hotellin puutarhaan on rakenteilla uusi hotellirakennus, josta kantautuu ääniä hotellialueelle. Rakennuksen arvioidaan valmistuvan loppusyksystä 2025.
Hotellin sivurakennusta, Villa Parkia, vastapäätä on toinen sivurakennus, jonka uudistus-/rakennustyöt ovat käynnissä. Töiden arvioidaan kestävän kesään 2026 saakka. Kahdesta siivestä muodostuva sivurakennus on vastapäätä Villa Parkia, joten työmaa näkyy osaan Villa Park -rakennuksen huoneita. Äänekkäät ja muut häiriötä aiheuttavat työt keskeytetään kesäsesongin ajaksi noin 15.6. alkaen, ja niiden odotetaan jatkuvan vasta kesäkauden päätyttyä lokakuun lopussa.