Dubai – kokemuksia
Asiakkaidemme kokonaisarvio kohteesta Dubai
Muut arviot
Dubai – Asiakkaidemme kokemuksia
Dubai - shoppailijan paratiisi
Secret99Dubain aurinko on armottoman kuuma suomalaiselle, jos sattuu aurinko paistamaan. Sää vaihtuu hetkessä.
Maailman parhaan päätöksen teimme, kun emme ottaneet Dubaissa Aurinkomatkojen kuljetusta, pääsimme lentokentältä 10 minuutissa hotelliin. Taksilla ajelu on halpaa!
Dubai Mall oli hieno kokemus sekä kultajoukkue mutta Dubain lentokentän duty free oli upea ja sieltä löytyi kaikkea mahdollista. Lomaa ei kannata rakentaa tästä syystä kauppareissuistani.
Varmasti mennään vielä uudelleen, mutta parempaan hotelliin ja kesäisempään säähän,
T. Secret99
Sukupuoli: Nainen
Ikä: 56–65
Matkaseurue: Kumppani
Ikä: 56–65
Matkaseurue: Kumppani
26.3.2017
Dubain kaupunki/rantaloma
KaroliinaPaljon näkemistä ja kokemista, tosin pitkän välimatkat. Taksit olivat onneksi edullisia, mutta eivät välttämättä tiedä paikkoja
Sukupuoli: Nainen
Ikä: 15–24
Matkaseurue: Kumppani
Ikä: 15–24
Matkaseurue: Kumppani
25.3.2017
Positiivinen yllätys
Matkalle mieli tekeepiDubai yllätti positivisesti. Kaikki oli onnistunut lomalla. Hotelli oli todella hyvä ja onnistunut valinta. Marina alueella sijaitseva Habtoor ylitti odotukset. Palvelu oli hyvää kaikinpuolin. Puolihoidossa sai valita söikö lounaan vai päivällisen. Ruoka oli todella hyvää ja valikoima oli laaja. Menisin tähän hotelliin uudestaan. Lomaluxusta. Metrolle lyhyt matka ja todella kätevä kulkupeli. Retkistä kävimme aavikkosafarilla ja se oli kiva kokemus. Lisäksi kävimme ostoksilla monessa eri ostoskeskuksessa. Ei ollu kyllä halpaa. Burj Kalifassa käytiin myös. Paljon nähtävää eli seuraavalle reissullekin jäi tekemistä. Uudestaan menemme kyllä.
Sukupuoli: Nainen
Ikä: 45–55
Matkaseurue: Kumppani
Ikä: 45–55
Matkaseurue: Kumppani
22.3.2017
Jälleen Dubaissa
Pili52Dubai ei taaskaan tuottanut pettymystä.Sää oli hyvä,hotelli siisti ja palvelu moitteetonta
mutta jokapuolella hotellialuetta oli runsaasti kadunrakennustyömaita,jotka haittasivat liikennettä ja aiheuttivat hiekkapölyä.
Mutta kun työt valmistuvat seuraavaan matkaan mennessä?,
muuttunee tilanne.
Sukupuoli: Nainen
Ikä: 56–65
Matkaseurue: Kumppani
Ikä: 56–65
Matkaseurue: Kumppani
22.3.2017
Mukava loma
KirsiKMukava, lämmin ja aurinkoinen kohde. Kaksitoista vuotta sitten edellinen reisu Dubaihin, melkoisesti muuttunut vuosien varrella.
Sukupuoli: Nainen
Ikä: 35–44
Matkaseurue: Kumppani
Ikä: 35–44
Matkaseurue: Kumppani
21.3.2017
Hieno kokemus!
SamoojaViikon loma 4-vuotiaan poikani kanssa, matkaan lähtiessä toivottiin aurinkoa, uimista, seikkailuja ja tottakai vesipuistojen liukumäkiä! Toiveemme toteutui täydellisesti! Sää oli jokaisena päivänä lämmin ja aurinkoinen, onneksi pilviäkin oli taivaalla, niin ei ollut jatkuvaa paahdetta. Yövyimme Hilton beach resortissa, hotellilla oli kätevä allasalue, sekä helppo kulku omalle erittäin siistille hiekkarannalle. Pyyhkeet olalle ja rannalle. Rannan ja hotellin välissä oli lukuisia rantatuoleja, siistillä puistoalueella jos halusi pois hiekalta tai varjoisaan paikkaan. Henkilökunta oli hotellissa, sekä rannalla erittäin avuliasta ja mukavaa. Isona plussana hotellille oli sen sijainti, parhaalla paikalla Dubai walkin alueella. Teimme retket palmusaaren, sekä widi wadi vesipuistoihin, hotellilta oli kätevä ottaa taksi ja hurauttaa pelipaikoille! Helpolla olisi päässyt myös metrolla, jonka pysäkki oli kävelymatkan päässä. Hyvää ruokaa ja juomaa oli tarjolla hotellilla(myös rannalla), walkin lukuisissa ravintoloissa, sekä kävelymatkan päässä Marinan alueella! Suosittelen ehdottomasti kyseistä aluetta, sekä hotellia! Jos ostokset kiinnostaa, niin ruuhkasta huolimatta taksimatkan päässä oli suuret kauppakeskukset. Lapset kohteessa otetaan huomioon enemmän kuin hyvin! Dubai muuten yllätti siisteydellään ja ihmisten hyvällä käytöksellä!
Sukupuoli: Mies
Ikä: 25–34
Matkaseurue: Perhe
Ikä: 25–34
Matkaseurue: Perhe
21.3.2017
menetteli
omatoimimatkailijatHotelli menetteli kutakuinkin. Mutta en varmaankaan käy tässä lomakohteessa jos ei ihan pakko. oppaat olivat todella ystävällisiä ja hoitivat asiat moitteettomasti.
Sukupuoli: Nainen
Ikä: 56–65
Matkaseurue: Kumppani
Ikä: 56–65
Matkaseurue: Kumppani
20.3.2017
Dubaissa on todella paljon nähtävää ja koettavaa. Viikossa ehti vain vähän pintaraapaista tätä mahtavaa kaupunkia. Aurinkoa ja lämpöä riitti koko viikon.
Sukupuoli: Nainen
Ikä: 35–44
Matkaseurue: Kumppani
Ikä: 35–44
Matkaseurue: Kumppani
19.3.2017
Hieno kokemus
RiinaUpea! Tekemistä ja näkemistä riittää ihan kaikille. Upeita pilvenpiirtäjiä, hienoja hiekkarantoja ja ostoskeskusia.
Sukupuoli: Nainen
Ikä: 25–34
Matkaseurue: Kumppani
Ikä: 25–34
Matkaseurue: Kumppani
18.3.2017
Huippu mesta
SykiKaikki .KokonIsuus.loistava.
Sukupuoli: Mies
Ikä: 45–55
Matkaseurue: Perhe
Ikä: 45–55
Matkaseurue: Perhe
17.3.2017