- 3 km
- 300
-
Hotelli
- Marmari, Kos, Kreikka
Luksusta ja rauhaa aikuisille
D’Andrea Lagoon tarjoaa todellista luksusta ja vastaanottaa vieraikseen vain 18 vuotta täyttäneitä aikuisia.
Muutaman kilometrin päässä Marmarin pikkukylän keskustasta, avarassa peltomaisemassa, lähes omassa rauhassaan sijaitseva D’Andrea Lagoon on ylellinen viiden tähden hotelli, joka muodostuu suuren uima-allasalueen ympärillä olevista matalista asuinrakennuksista ja päärakennuksesta.
Hotellin tasokas ravintola loihtii maukkaita kreikkalais-välimerellisiä aterioita. Niistä pääset helpoiten nauttimaan ostamalla jo ennakkoon puolihoidon, jolloin matkan hintaan sisältyvän buffetaamiaisen lisäksi saat maistella illallisherkkuja. Ravintolasta voit ostaa myös à la carte -lounasta, -illallista ja makeita makupaloja. Baarissa maistuvat laatujuomat.
Hotellin tenniskenttää voit käyttää maksutta, kuntoilutilassa on muutama kuntoilulaite, ja vastaanotto auttaa varaamaan lisämaksusta ratsastus- ja vesiurheiluelämyksiä.
Kaikki seesteisen tyylikkäät huoneet ovat sisäpihan suuntaan, yläkerran parvekkeilta ihailet allasnäköalaa ja alakerran terasseilta voit pulahtaa suoraan altaaseen uimaan.
Hotellin rauhallisessa ympäristössä on vain naapurihotelli sekä hotellin rannanpuoleisella reunalla oleva oma työmaa, jolle rakentuu uusi hotellirakennus. Työmaa ei näy hotellialueelle, mutta joitain rakentamisen ääniä voi kuulua, mikäli työt vielä matkustuskautemme alkaessa ovat kesken.
Rannalle hotellilta on lyhyt, parinsadan metrin kävelymatka, mutta lähimmät palvelut ovat Marmarin keskustassa, noin kolmen kilometrin kävelymatkan ja viiden kilometrin ajomatkan päässä. Vuokra-auto on tässä hotellissa lomailevalle suositeltava, ellet sitten nauti lomastasi vain hotellin laadukkaiden palvelujen parissa.