Hyvätasoinen H10 Tenerife Playa sijaitsee loistavalla paikalla, kävelykadun varrella, kuulujen Lago Martianezin merivesialtaiden vieressä. Hotelli on suosittu etenkin varttuneempien lomalaisten keskuudessa. Ihastuttavan Puerto de la Cruzin keskusta ja sen palvelut ovat kävelyetäisyydellä hotellista.
Lomapäivistä nautitaan hotellin kauniissa puutarhassa kahden altaan ympärillä. Auringonottoon on tilaa myös 10. kerroksen aurinkoterassilla, jolla voit ihastella upeita näkymiä meren ja kaupungin suuntaan. H10 Tenerife Playan monipuolisiin palveluihin lukeutuu lisäksi kuntoiluhuone ja spa kauneushoitoineen ja hierontoineen.
Puolihoitoon ja lisämaksusta varattavaan all inclusiveen sisältyvät ateriat nautitaan buffetravintolassa. Allasalueella juomia ja välipalaa voi tilata allasbaarista. Iltaisin viihdytään aulabaarissa elävän musiikin ja iltaohjelman parissa.
Hyvätasoinen H10 Conquistador -hotelli tarjoaa monipuoliset palvelut upealla paikalla, aivan Playa de las Americasin keskustassa. Hotellin tilat ovat avaria ja valoisia ja sisustus sekä huoneissa että yleisessä tiloissa on moderni, mutta kodikas.
Hotellin suojaisalla ja vehreällä allasalueella on tilavat altaat niin lapsille kuin aikuisillekin. Uimisen ja auringonpalvonnan lisäksi voit viettää lomapäiviäsi kuntoillen ja tenniskentällä tai osallistua ohjattuun vapaa-ajantoimintaan, kuten pilatekseen tai latinalaisen tanssin tunneille. Hotellin tasokkaassa spassa voit erilaisten hoitojen ja hierontojen lisäksi nauttia sisäuima-altaasta ja porealtaasta. Span palvelut ovat lisämaksullisia ja vain yli 16-vuotiaille hotellivieraille.
Lapsivieraille tekemistä riittää uima-altaiden lisäksi lastenkerhossa, joka järjestää silloin tällöin mukavaa yhteistä tekemistä eri ikäisille lapsille.
Matkan hintaan sisältyvä buffetaamiainen ja -illallinen nautitaan hotellin viihtyisässä buffetravintolassa. Lisämaksusta voit halutessasi ostaa all inclusiven, jolloin voit helposti myös lounastaa ja nauttia juomista hotellilla, tai huoneen privilege-palvelulla, joka muiden etujensa lisäksi monipuolistaa entisestään päivittäisiä ateriointimahdollisuuksiasi.
Sisältää buffetaamiaisen, -lounaan ja -illallisen, suolaista ja makeaa välipalaa ja paikalliset juomat aterioilla (viiniä, olutta, mehuja, vettä, kahvia, teetä). Paikalliset alkoholi- ja virvoitusjuomat all inclusive- listalta baareissa klo 10–24.
Keskustaan
Charconaukiolle n. 600 m
Uimarannalle
Merivesialtaille n. 50 m
Pääseekö lentokenttäbussilla hotellin eteen
ei
Kävelyetäisyys bussilta hotellille
Bussi- ja yksityiskuljetus pääsevät n. 100 metrin päähän hotellilta.
Matkalaukkukuljetus hotellille
ei
Onko hotellin lähellä ruokakauppaa (1 km:n säteellä)
on
Mahdolliset meluhaitat
Hotellin iltaohjelman ääniä sekä kävelykadun ääniä kantautuu osaan huoneista.
Huoneiden sijainti
päärakennuksessa
Huoneiden lukumäärä hotellissa
324
Huoneiden keskimääräinen koko
kahden hengen huone n. 20 m², juniorsviitti n. 30 m², perhehuone n. 30 m²
Lisätietoa
Pyörätuolilla liikkuminen hotellissa onnistuu
Pyörätuolilla liikkuville parhaiten soveltuvat huoneet esteettömät huoneet
Pääseekö hissillä joka kerrokseen pääsee
Luiskat hotellissa allasalueelle ja allasalueen ravintolaan
Mikäli luiskaa ei ole, montako porrasta –
Hissin oven leveys 74 cm
Hissin syvyys ja leveys 77 x 120 cm
Mihin yleisiin tiloihin ei pääse pyörätuolilla 10. kerroksen aurinkoterassille
Allasalueen esteettömyys altaaseen on allashissi, portaat ja kaide, tikasportaat, luiska
Liikkuminen hotellin ympäristössä Lähiympäristössä ei ole suuria korkeuseroja ja leveällä rantakadulla on tilaa liikkua.
Esteetön huone tilataan aina erikseen, joten otathan yhteyttä puhelimitse asiakaspalveluumme tilataksesi huoneen. Tarkista esteettömyystiedoista, soveltuuko hotelli ja hotellihuone juuri sinun tarpeisiisi.
Huonetyyppi ja sijainti yksi juniorsviitti 2. kerroksessa, kuusi kahden hengen huonetta osittaisella merinäköalalla 4.–9. kerroksissa
Huoneen saavutettavuus hissillä
Huoneen oven leveys 91 cm
Kylpyhuoneen oven leveys 90 cm
Parvekkeen oven leveys 67 cm
Amme, jossa suihku viidessä huoneessa
Suihku on suihkunurkkauksessa. Suihkunurkkaus on myös kylpyammeellisissa huoneissa.
Käsisuihku on
Ammeen reunan korkeus 43 cm
Aputankoja kylpyhuoneessa pienet aputangot ammeen molemmin puolin
Muita apuvälineitä tai erityistä huomioitavaa Huoneesta voi siirtää lisävuoteen pois, jolloin tilaa saadaan enemmän. Hotellilla on hätätapauksia varten yksi taitettava pyörätuoli.
Lisätietoa hotellin muista huonetyypeistä:
Huoneen oven leveys 91 cm
Kylpyhuoneen oven leveys 72 cm
Parvekkeen oven leveys 67 cm
Pyörätuolilla liikkuminen huoneessa ei mahdu liikkumaan tavallisissa huoneissa
Pyörätuolilla kylpyhuoneeseen ei mahdu kääntymään sisällä
Kynnys kylpyhuoneeseen ja korkeus ei ole
Aputankoja kylpyhuoneessa on pienet tangot ammeen molemmin puolin
Ammeen reunan korkeus 43 cm
Käsisuihku on
Kiinteä suihku –
Ateriat Tajinaste-buffetravintolassa, välipalat Mencey-ravintolassa. Illallisen voi nauttia kerran viikon aikana neljässä à la carte -ravintolassa (kerran/ravintola, ravintolat ovat avoinna rajoitetusti, pöytävaraus tehdään hotellissa).
Paikalliset virvoitus- ja alkoholijuomat all inclusive -listalta klo 9–24.
Keskustaan
keskustassa
Uimarannalle
400 m
Pääseekö lentokenttäbussilla hotellin eteen
kyllä
Onko hotellin lähellä ruokakauppaa (1 km:n säteellä)
on
Huoneiden sijainti
päärakennuksessa
Huoneiden lukumäärä hotellissa
485
Huoneiden keskimääräinen koko
kahden hengen huoneet n. 19 m², juniorsviitit 21–28 m²
Lisätietoa
Varaa huoleton Aurinkomatka-paketti verkosta ilman palvelumaksua!