- 2,7 km
- 20 m
-
Hotelli
- Durresin Riviera, Albania
Laadukasta lomaa rannan äärellä
Royal G & Spa on tyylikäs rantahotelli muutaman kilometrin päässä Durresin keskustasta. Hotelli sijaitsee aivan hiekkarannan äärellä ja vilkkaan rantapromenadin varrella, jossa on runsaasti ravintoloita, kahviloita ja aktiviteetteja.
Hotellin suojaisa allasalue sijaitsee U-kirjaimen muotoisen rakennuksen keskellä. Uima-altaasta osa on erotettu pikkulapsille, ja aurinkopedit ovat vapaasti lomalaisten käytettävissä. Allasalueen edustalla aukeavalla rannalla on hotellin oma ranta-alue, jossa myöskin on hotellivieraille maksuttomat aurinkotuolit ja -varjot sekä rantabaari.
Hotellissa on kaksi ravintolaa: buffet-ravintola ja à la carte -ravintola. All inclusive -ateriat nautitaan buffet-ravintolassa, jossa tarjolla on kansainvälisiä ja paikallisia makuja. Baarit huolehtivat virvokkeista päivän mittaan.
Kauniilla spa-osastolla rentoudut saunoissa sekä sisäuima-altaan ja porealtaan vesissä. Hoitoja ja hierontoja on saatavilla lisämaksusta. Kuntoiluhuone tarjoaa mahdollisuuden treenata lomankin aikana, ja lähialueen monipuoliset vesiurheilumahdollisuudet tuovat mukavaa vaihtelua aktiivisiin päiviin. Lapsille on pieni leikkipaikka, ja keskikesällä järjestetään ohjelmaa niin perheen pienimmille kuin aikuisille. Tilavat huoneet ovat tyylikkäästi sisustettuja.
Royal G & Spa yhdistää rantaloman helppouden, hyvät palvelut ja rennon tunnelman – se on toimiva valinta kaiken ikäisille lomailijoille.