Krabi – kokemuksia
Asiakkaidemme kokonaisarvio kohteesta Krabi
Muut arviot
Krabi – Asiakkaidemme kokemuksia
Paras lomani tähän mennessä
JaninaLähdin hakemaan rauhaa ja rentoutumista ja sitä tällä lomalla todellakin sai. Palvelut oli lähellä, ihmiset oli ystävällisiä, oppaat pirteitä ja avuliaita ja retket naapurisaariin toi upean ja ikimuistoisen sävähdyksen lomaan! Viikko toi vain pienen häivähdyksen siitä mitä Thaimaalla on tarjottavana, enkä malta odottaa seuraavaa reissua.
Sukupuoli: Nainen
Ikä: 25–34
Matkaseurue: Matkustin yksin
Ikä: 25–34
Matkaseurue: Matkustin yksin
26.11.2016
Kaunis paikka
MinäOUpeat maisemat ja ihana, turkoosi meri. Thaimaa ei muuten vakuuttanut ollenkaan. Paikalliset eivät osaa kunnolla englantia ja olivat melko epäkohteliaita/väsyneitä työhönsä. Paljon puhuttu "hymyjen maa" ei minulle näkynyt. Tai jos hymyjä näki, niin hymy ei riittänyt silmiin asti. Myöskään hyvää ruokaa en onnistunut juurikaan löytämään (kasvissyöjä).
Sukupuoli: Nainen
Ikä: 45–55
Matkaseurue: Perhe
Ikä: 45–55
Matkaseurue: Perhe
31.10.2016
Yllättävän kiva Ao Nang
MiakaaVietin perheen ja sukulaisten kanssa kahden viikon loman Ao Nangissa hotelli Cha Da Resortissa. Ao Nang on sopivan vilkas, jotta emme päässeet tylsistymään, mutta varsinkin hotellimme sijainti toi tarvittaessa rauhaa pääkatujen vilinältä. Olemme aikaisemmin lomailleet paljon Phuketissa, johon verrattuna Ao Nangin liikenne oli hallitumpaa ja hintataso matalampi.
Retket lähisaarille olivat ihania, tosin opin tulkitsemaan tuulennopeuksia paremmin vietettyäni 20 minuuttia pitkähäntäveneessä aallokossa. Epämiellyttävää, mutta ei pelottavaa.
Kävimme Lanna Thain kokkikurssilla, josta saatu oppi taisi olla matkan paras kotiintuominen! Suosittelen lämpimästi, opettaja puhui erinomaista englantia.
Moskeijan viereisistä katukojuista haimme usein iltapalaa, ruuat olivat tuoreita ja maukkaita.
Ao Nangin ranta ei ole niin huono, kuin oppaista saa usein lukea. Kyllä sielläkin ajan saa kulumaan ja meressä voi polskia. Rannan viereinen hierontakylä tarjoaa tosi edullisia palveluita.
Sukupuoli: Nainen
Ikä: 35–44
Matkaseurue: Perhe
Ikä: 35–44
Matkaseurue: Perhe
18.10.2016
loma
vinstonLämpöä riitti, merivesi oli lämmin kuin linnunmaito
Sukupuoli: Mies
Ikä: 56–65
Matkaseurue: Kumppani
Ikä: 56–65
Matkaseurue: Kumppani
11.10.2016
Hieno pieni paikka
Sukupuoli: Mies
Ikä: 56–65
Matkaseurue: Matkustin yksin
Ikä: 56–65
Matkaseurue: Matkustin yksin
11.10.2016
Loma isola L
TimothyMukava pieni kohde, loistava hotelli josta upeat näkymät merelle. Saarten rannat valkoista hiekkaa silmänkantamattomiin. Tosin aina joutui veneelle menemään.
Sukupuoli: Mies
Ikä: 56–65
Matkaseurue: Perhe
Ikä: 56–65
Matkaseurue: Perhe
10.10.2016