Krabi – kokemuksia
Asiakkaidemme kokonaisarvio kohteesta Krabi
Muut arviot
Krabi – Asiakkaidemme kokemuksia
Hyvä ja helppo kohde
IevaHyvä ja helppo kohde kokemattomalle Thaimaan matkaajalle. Palvelut lähellä ja hyvin saatavilla, kohteesta jäi myös turvallinen tuntu. Rannat eivät ole siisteimmästä päästä, kannattaa mennä pitkähäntäveneellä lähisaarille jossa on kristallinkirkasta vettä ja valkeat rannat.
Sukupuoli: Nainen
Ikä: 25–34
Matkaseurue: Kumppani
Ikä: 25–34
Matkaseurue: Kumppani
2.2.2024
Rentouttava loma
LomailijaAo nang on vilkastunut siitä kun 10 vuotta sitten viimeksi siellä käytiin. Iltaisin ehkä liikaakin väkeä ja sisäänheittäjät ravintoloissa ja kaupoissa rasittavia. Onneksi päivemmälläkin pääsi ostoksille ja syömään mitä teimmekin pääasiassa. Parasta oli ottaa pitkähäntävene ja matkata kirkkaampiin vesiin snorklaamaan ja rentoutumaan rannoille. Käytiin myös melomassa Klong Rootissa, se oli hieno paikka ja elämys.
Sukupuoli: Nainen
Ikä: 35–44
Matkaseurue: Perhe
Ikä: 35–44
Matkaseurue: Perhe
1.2.2024
Mahtava loma, häämatka ja upeat muistot
AnnikaHotellin sijainti oli todella hyvä, kaikki lähellä ja rantaankin vain pieni kävelymatka. Hotelli vaatisi hieman päivittämistä, kraana tiputti ensimmäisestä päivästä lähtien, lupauksista huolimatta sitä ei kahden viikon aikana korjattu. Suihkun käyttäminen alussa oli haastavaa koska kaikki viemärit olivat tukossa, nämä korjattiin seuraavan päivän. Ilmastointi toimi vaihtelevasti, Huoneessa oli muuten kaikki kunnossa. Oli mukavaa että lisää juomavettä sai nopeasti kun Soitti respaan. Hotellin omat kolme allasta olivat mukavat ja puhtaat. Muutamina aamuina pysymme saada mennä uimaan ennen retkelle lähtöä ja tämä aina onnistu vaikka allas ei virallisesti ollutkaan vielä auki. Lähellä hotellia on useita paikkoja josta voi varata itselleen sopivia retkiä. Lähellä on myös thai hieronta mahdollisuudet, jotka edullisempia kuin hotellin spassa. Lähellä useita ravintoloita ja pieni yötori alue josta maittavat ja edulliset katuruoat saatavilla. Isommalle yö torille pääsi nopeasti tuktukilla. Ao Nang alueena on miellyttävä ja kaikki tarpeellinen on olemassa. Ravintoloita ja kuppiloita ja apteekkeja ja kauppoja on lyhyen kävelymatkan päässä. Ao nang ranta oli aina hieman tuulinen. Apinametsän läpi kävellessä pääsi hieman suojaisemmalle rannalle, mahdollista saavuttaa myös kajakilla tai pitkähäntä veneellä. Kaikinpuolin mahtava loma, vaikka hotellissa hieman oli haasteita. Voisin palata paikkaa millon tahansa uudelleen. Upeita muistoja kerätty ja auringosta energiaa loppu talven ajaksi.
Sukupuoli: Nainen
Ikä: 35–44
Matkaseurue: Kumppani
Ikä: 35–44
Matkaseurue: Kumppani
31.1.2024
Ihanan monipuolinen lomanviettokohde
Tupu59Au Nang on kiva paikka lomailla jos haluaa nauttia uimisesta ja hyvästä ruuasta, rannan läheisyydestä, ruokakaupoista, pikku ravintoloista vaatekauppoja ja apteekkeja unohtamatta. Alueella oli myös useita valuutanvaihtopisteitä, turisti-infoja, retkien myyntipaikkoja ja automaatteja rahan nostoon. Rauhallista vaikka vilkasta. Iltamarkkinatkin oli lähellä ja Thainyrkkeilyhalli torin alueella.
Sukupuoli: Nainen
Ikä: 56–65
Matkaseurue: Matkustin yksin
Ikä: 56–65
Matkaseurue: Matkustin yksin
30.1.2024
OK loma!
TimppaOK loma!
Sukupuoli: Mies
Ikä: 45–55
Matkaseurue: Matkustin yksin
Ikä: 45–55
Matkaseurue: Matkustin yksin
30.1.2024
Mahtava loma
SamiKaikki oli niinkuin piti paitsi allas tuoleja varailtiin vähä liikaa ja niissä porukka oli siihen nähden vähä liian vähän. Muuten täydellinen paikka
Sukupuoli: Mies
Ikä: 25–34
Matkaseurue: Kumppani
Ikä: 25–34
Matkaseurue: Kumppani
29.1.2024
Ao Nang
TommihHyvä hotelli, hyvä hlökunta.
Sukupuoli: Mies
Ikä: 56–65
Matkaseurue: Matkustin yksin
Ikä: 56–65
Matkaseurue: Matkustin yksin
26.1.2024
Rentoilun paratiisi!
TeroUskomattoman kauniit näkymät melkein missä vaan. Ruoka pääsääntöisesti todella hyvää, kunhan välttää pahimmat turistirysät. Ao Nangin ranta upea, mutta jatkuva pitkähäntäveneiden meteli ei houkuttele. Toki illalla hiljenee. Rannalla ei vuokrata aurinkotuoleja, eikä siellä kaupustella juotavaa, eli varsinainen rantakohde ei siinä mielessä. Oma hotellimme Shell Sea oli 8km päässä Ao Nangista, joten siellä ihanan rauhallista ja näkymät kertakaikkisen upeat.
Sukupuoli: Mies
Ikä: 45–55
Matkaseurue: Kumppani
Ikä: 45–55
Matkaseurue: Kumppani
26.1.2024
Loistava kohde!
TapioKrabi on loistava kohde Sinulle, joka etsit paikkaa jossa riittää paljon nähtävää ja koettavaa, mutta halutessasi on myös rauhallista.
Sukupuoli: Mies
Ikä: 56–65
Matkaseurue: Kumppani
Ikä: 56–65
Matkaseurue: Kumppani
20.1.2024
Huikea lomakokemus upeassa lämmössä
JopoEnsi kertaa Thaimaassa ja yksin. Upea loma lämmössä, kirkkaissa vesissä , ruoka hyvää ja edullista. Ao nangin rantaa kauemmas kannattaa lähteä ehdottomasti veneillä lähisaarille. Hotelli oli siisti ja aamupala runsas. Hotellin uima-allas riittävän iso. Palvelu pelasi hotellissa ja aurinkomakilla erinomaisesti. Suosittelen.
Sukupuoli: Nainen
Ikä: 56–65
Matkaseurue: Matkustin yksin
Ikä: 56–65
Matkaseurue: Matkustin yksin
20.1.2024