Garda, Gardajärvi – kokemuksia
Asiakkaidemme kokonaisarvio kohteesta Garda, Gardajärvi
Muut arviot
Garda, Gardajärvi – Asiakkaidemme kokemuksia
Hieno paikka
JKKPHieno kohde
Sukupuoli: Mies
Ikä: 56–65
Matkaseurue: Kumppani
Ikä: 56–65
Matkaseurue: Kumppani
20.7.2018
Monipuolinen kohde
LomahessuMajoituimme Gardassa hotelli Cortinassa.
Järvellä ja lähialueilla riittää tekemistä ja näkemistä. Vietimme lomallamme Gardan lisäksi aikaa Salòssa, Veronassa, Malcesinessa, Bardolinossa ja Lazisessa.
Mieleen jäivät hyvä ruoka ja viini. Onnistuimme miltei joka kerta löytämään juuri sopivan ravintolan itsellemme.
Oopperafestivaalit jäävät myös varmasti mieleen.
Sukupuoli: Mies
Ikä: 25–34
Matkaseurue: Kumppani
Ikä: 25–34
Matkaseurue: Kumppani
15.7.2018
Onnistunut matka
SiniLennot, hotellit ja opastukset hyviä. Erityisesti Venetsian-reissun opas keskiv 4.7.2018 oli loistava. Garda-järven kierroksella viimeinen pysähdys Lazisessa oli täysin turha. Takana oli varhain aamusta alkanut retki kuumassa säässä, eikä Lazisen pysähdys antanut mitään, joten olisi ollut järkevää skipata ko. paikka ja päästää ihmiset lepäämään hotelleille.
Sukupuoli: Nainen
Ikä: Yli 65
Matkaseurue: Kumppani
Ikä: Yli 65
Matkaseurue: Kumppani
10.7.2018
Gardalla viihtyy
TÄTIGardalla oli niin paljon tekemistä ja näkemistä, ettei viikko riittänyt alkuunkaan. Itse Garda oli jo ihana pieni paikka ja täynnä hyviä ruokapaikkoja. Rannalla kiertävällä kävely- ja pyörätiellä oli ihana kulkea vaikka seuraavaan kylään. Myös rinteillä oli hyviä ulkoilureittejä. Järvilaivoilla pääsi kulkemaan joka kylään näppärästi, valitettavasti viikossa ei kaikkialle ehtinyt. Venetsia oli sopivan bussimatkan päässä, samoin Veronan oopperajuhlat oli elämys! Oopperajuhlien numeroimattomille paikoille ei kyllä kannata tulla, jos on selkävaivoja. Kivipenkillä tyynyn päällä n. 4 tunnin istuminen, selässä painoi takana istuvan polvet... aikamoinen kokemus kuitenkin!
Suosittelen Gardaa ja lähikyliä kaikille, joita kiinnostaa ulkoilu, kauniit maisemat ja vanhat talot ja kujat. Lapsille paikassa ei niinkään ole mitään hotellin leikkipaikan lisäksi.
Sukupuoli: Nainen
Ikä: 45–55
Matkaseurue: Perhe
Ikä: 45–55
Matkaseurue: Perhe
3.7.2018
Ihana loma!
Sini SusannaHotelli oli erinomainen ja vastasi odotuksia. Palvelu hotellissa erinomaista ja laadukasta, kuten pitikin. Viihdyimme koko porukka.
Aurinkomatkojen oppaita emme paljon tavanneet, tarvinneet. Asiat hoitui silti erittäin hyvin.
Sukupuoli: Nainen
Ikä: 35–44
Matkaseurue: Perhe
Ikä: 35–44
Matkaseurue: Perhe
28.6.2018
Upea paikka
KirsikkaGarda on rauhallinen ja siisti lomanvietto kohde. Sieltä on mahdollista tehdä retkiä lähelle ja vähän kauemmaskin.
Sukupuoli: Nainen
Ikä: 45–55
Matkaseurue: Kumppani
Ikä: 45–55
Matkaseurue: Kumppani
24.6.2018
Onnistunut reissu
MariGardajärven lomamme oli kaikinpuolin mahtava. Gardan pikkukylä oli idyllinen ja maisemat uskomattomia. Meitä ihastutti paikan siisteys ja rauhallisuus. Ihmiset olivat ystävällisiä ja avuliaita. Poiano -hotelli sijaitsi rauhallisella paikalla ja sieltä pääsi ilmaisella kuljetuksella Gardan keskustaan kulkemaan hyvin. Asuimme Poianossa loma-asunnossa, joka oli varustukseltaan vähän karu, mutta käytännöllinen ja rauhallinen ja siinä oli hyvä ilmastointi. Kävimme myös järjestetyllä Venetsia -retkellä ja sitä voin kyllä suositella. Retki oli hienosti järjestetty ja nautimme siitä koko perhe todella paljon. Oikeastaan muusta ei voi valittaa kuin että loma oli liian lyhyt ja Gardaan olisi voinut jäädä pidemmäksikin aikaa!
Sukupuoli: Nainen
Ikä: 45–55
Matkaseurue: Perhe
Ikä: 45–55
Matkaseurue: Perhe
19.6.2018
Täytti odotukset
AurinkomatkailijaPuolihoito Italiassa on kerrassaan loistava. Palvelu hotellissa on aivan uskomattoman hyvää.
Sukupuoli: Mies
Ikä: 45–55
Matkaseurue: Kumppani
Ikä: 45–55
Matkaseurue: Kumppani
19.6.2018
Ihana rentouttava loma!
MaakeMatkakohde vailla vertaa! Gardalta on mahdollista tehdä lyhyitä pyrähdyksiä naapurikaupunkeihin ja kyliin. Ilmasto on suopea ja järvi tuo ilmaan ihanaa kosteutta. Matkaoppaat olivat osaavia ja palvelevia. Retkiä oli riittävästi tarjolla.
Sukupuoli: Nainen
Ikä: 56–65
Matkaseurue: Kaveriporukka
Ikä: 56–65
Matkaseurue: Kaveriporukka
17.8.2017
Rentouttava loma
FutaajaAurinko hellii
Maisemat mahtavat
Kaikille löytyy varmasti tekemistä ja nähtävää
Sukupuoli: Nainen
Ikä: 45–55
Matkaseurue: Kumppani
Ikä: 45–55
Matkaseurue: Kumppani
13.8.2017