Erinomaisella paikalla Ao Nangin rannan rauhallisessa pohjoispäässä sijaitseva Krabi Resort -hotelli koostuu useista rakennuksista ja bungaloweista. Aurinkomatkalaiset majoittuvat 2015 uusittuihin Deluxe-huoneisiin, hurmaaviin Luxury Grand -rakennuksiin, tilaviin Luxury Grand Pool -bungaloweihin tai ylellisiin huviloihin rannan tuntumassa.
Lapsiperheet nauttivat hotellin edessä olevasta rannasta ja laajasta, vehreästä puutarhasta auringonottotiloineen ja uima-altaineen, josta osa on erotettu perheen pienimmille. Allasalueita on kaksi, joista toisessa on ohjelmaa, toisessa nautit rauhalisemmasta tunnelmasta. Hotelli järjestää aktiviteetteja vesijumpasta tikanheittoon niin aikuisille kuin lapsillekin. Laajalla hotellialueella saat tarvittaessa kyydin rannalle tai huoneeseesi hotellin golfautoilla.
Vehreä, laaja bungalowalue Southern Lanta Resort ihastuttaa kodikkuudellaan ja sijainnillaan. Bungalowalue rajoittuu 3 km:n pituiseen Klong Daon rantaan, ja Saladanin keskusta on lyhyen ajomatkan päässä. Kauniissa puutarhassa rentoudutaan kahden uima-altaan äärellä, ja perheen pienimmät nauttivat omasta altaasta ja pienestä leikkipaikasta. Liikunnalliset lomalaiset arvostavat kuntosalia ja tenniskenttää. Illan tullen hotellin rantabaarissa voit ihailla Koh Lantan hienoa auringonlaskua.
1
Keskustaan
300 m Ao Nangin keskustaan
Uimarannalle
Laaja hotellialue on rannalla. Huoneiden sijainnista riippuen rannalle on matkaa 20–300 m.
Pääseekö lentokenttäbussilla hotellin eteen
ei
Kävelyetäisyys bussilta hotellille
alle 100 m
Matkalaukkukuljetus hotellille
on
Onko hotellin lähellä ruokakauppaa (1 km:n säteellä)
on
Huoneiden sijainti
bungaloweissa, erillisessä rakennuksessa, omassa huvilassa tai villassa
Huoneiden lukumäärä hotellissa
215
Huoneiden keskimääräinen koko
Deluxe -huone n. 21 m², Luxury Grand -huone n. 38 m², Luxury Grand Pool -huone n. 51 m², Tropical Pool Villa ja Beach Front Pool Villa n. 140 m²
2
Keskustaan
2 km Saladanin keskustaan
Uimarannalle
rannalla
Pääseekö lentokenttäbussilla hotellin eteen
kyllä
Onko hotellin lähellä ruokakauppaa (1 km:n säteellä)
on
Huoneiden sijainti
bungaloweissa
Huoneiden lukumäärä hotellissa
90
Huoneiden keskimääräinen koko
Sunset-sviitti n. 33 m²
Varaa huoleton Aurinkomatka-paketti verkosta ilman palvelumaksua!